2. oddělení

2. třída ... vychovatelka p. Šváchová, tel: 728 100118

Prosinec ve 2.oddělení ŠD

Prosinec jsme začali andělsko-čertí párty, která je mezi dětmi velmi oblíbená - ostatně jako jakákoliv akce, kdy se mohou převlékat do kostýmů. Zasoutěžili jsme si, zatancovali, i jen tak spontánně "zablbli". Následovaly ale dny plné dřiny a příprav na vánoční jarmark, který se opravdu vyvedl. Děti se opravdu při vyrábění snažily, pekly, zdobily, lepily, balily, prostě byly skvělé.  Bohužel se i v družině projevila nemocnost a chodila nás v prosinci jen pár. Přesto jsme stihli vyrobit krásné věci na jarmark, i dárečky, přáníčka nebo třeba zlaté prasátko domů. Během hravého pátku se v naší družině výjimečně vyrábělo - tvořily jsme darovanými akrylovými barvičkami překližkové ozdoby.  Čas na tu trošičku sněhu venku jsme si také našli. 

Celým prosincem nás provázeli neposední skřítkové, kteří vyváděli jednu neplechu za druhou, ale také nám pověděli leccos o zvycích a tradicíh předvánočního času. Při společném luštění zadaných logických úkolů jsme postupně skřítky napravili a vrátili tak mezi ně kouzlo Vánoc. 

Závěrečným vánočním posezením vše vyvrcholilo a za zvuku koled, dobrého cukroví i dárečků jsme si popřáli klidné Vánoce, plné rodinné pohody. 

Fotky z andělsko-čertí párty zde. 

Fotky z měsíce prosince zde. 

 

Listopad ve 2. oddělení ŠD

Listopad je za námi a s ním i spousta zábavy. Věnovali jsme se sv. Martinovi - ať už při vyrábění, běhání venku či klidové činnosti ve třídě. Vyrobili jsme si adventní kalendáře a připravili výzdobu oken ve třídě, ale v hale (šatnách) školy a můžeme říct, že nás od stříhání fakt bolely prstíky. Také jsme začali jsme vyrábět na vánoční jarmark. 

Trošku ve skluzu jsme si zorganizovali halloweenskou party - bylo to vážně fajn. Soutěžili jsme, tancovali a čekalo nás i strašidelné občerstvení. Nápoj s názvem "žabí sliz" byl pro nás opravdu výzvou ale zjistili jsme, že je vlastně moc dobrý.. .

FOTO z měsíce listopad ZDE

FOTO z halloweenské party ZDE

Říjen ve 2. oddělení ŠD

V říjnu jsme si užili spoustu legrace a vyzkoušeli mnohé nového. Jeden týden jsme se věnovali zvířátkům, a tak jsme si zvířátky vyzdobili okolí astrolábu před školou. Zkusili jsme si zvířátkové hádanky i běhací hru se zvířátky ze ZOO. V rámci celodružinové akce k nám přijel kouzelník, jehož představení nás velmi pobavilo a nemohli jsme si odpustit nějaká ta kouzla ve třídě také vyzkoušet. Tento měsíc se nám nejvíce líbilo venku v parku a padající listí jsme, při pobytu venku, užili k výrobě růží. Během "ovocno-zeleninového" týdne jsme si opět vyzkoušeli sudoku, tiskali jablíčky, i zkusili ochutnávku ovoce a zeleniny naslepo a museli jsme uznat, že to není vůbec jednoduché. Venku nás čekala pohybová hra "ovoce X zelenina", kdy jsme zjistili, že stále máme trošičku nedostatky v rozdělení jednotlivých druhů k nadřazeným pojmům a máme ještě co trénovat. Jedno odpoledne jsme si zkusili také chůzi na dětských chůdách - upřímně nás to moc nebavilo, a tak příště raději něco jiného. Ve třídě při volných hrách se rádi zabavíme hrou v kuchyňce, ale také improvizovaným divadlem.  V pátek 21.10. proběhl další hravý pátek - v naší družině opět s matematickou hrou. 

 Fotky z října k nahlédnutí zde

Září ve 2. oddělení ŠD

V září jsme se opět spolu sešli ve školní družině. Zavzpomínali a povyprávěli jsme si o prázdninách. Zahráli několik seznamovacích her - při hře "toaleťákový mimozemšťan" jsme se překvapivě o sobě navzájem dozvěděli i věci, které jsme dosud netušili. Vytvořili jsme si pravidla třídy. Kreslili jsme křídami venku, ale také jsme je použili na novou techniku výkresu uvnitř. Venku často hrajeme fotbal a moc se nám líbí nový tobogan. 

Fotky ze září k nahlédnutí zde.

Školní rok 2021/2022


1. oddělení = 1. třída školního roku 2021/2022 = vychovatelka M. Šváchová

Červen v 1. oddělení školní družiny

Červen jsme započali společnou akcí 1.,2. a 4. oddělení a společně jsme zvládli mořskou běhací tajenku ku příležitosti dětského dne. Mysleli jsme s dárečky také na tatínky a den otců. Domalovali jsme keramické motýlky a několik odpolední jsme věnovali přípravě vzpomínkové knihy. Rok jsme pomyslně zapili šampaňským a vzpomínkovou knihu jsme si spolu s DVD plným fotek z celého roku odnesli domu. Domů jsme si také odnesli fialku africkou v květináčku, kterou jsme pěstovali již od března. Rozloučili jsme se s paní asistentkou, která s námi do příštího roku bohužel nepokračuje. Jeden z posledních dnů jsme také stihli dojít na točenou zrmzlinu. 

Fotky k nahlédnutí zde.