2. oddělení

2. třída ... vychovatelka p. Šváchová, tel: 728 100118

Květen ve 2. oddělení

Tento měsíc jsme začali netradičně - část dětí odjela na školu v přírodě a zbylé děti našeho oddělení se sloučilo se zbylými prňáčky. Dětí bylo celkem dost, ale ani to nás neodradilo si program užít. Vytvářeli jsme rozkvetlé stromy a povídali si o jaru a novém měsíci KVĚTEN. Stihli jsme společnou akci s ostatními odděleními - tentokráte stezku o zvířátkách na statku. Moc nás také bavila matematická běhací hra. Druháci zvládli také nasázet jahody. 

Po návratu ze školy v přírodě nás čekal náročný týden, kdy jsme rychle vyráběli dárečky pro maminky - pekli jsme sušenky, které jsme ve finále uklidili do vlastnoručně vyrobené krabičky. Poprvé jsme vytvořili obrázek na plátno a maminky tak potěšili krásní motýlci.  

Na zahrádce jsme si zaseli hrách - snad nám stihne dozrát před prázdninami.

Ze starších triček jsme si batikou vyrobili super "ohoz" na školní akadamii.. A už nás čekaly se svým tématem včeličky - dozvěděli  jsme se o nich v běhací hře spoustu zajímavostí, vyrobili si magnetky a spoustu dalšího.. 

Víte, že 25.5. je světový den Afriky? My ano, a proto jsme africe pár dní věnovali. Hezky jsme se zapatlali u výroby masek, paměť procvičili u kimovy hry a svou mrštnost při afrických hrách ve sportcentru. 

V den focení tříd jsme si stejně jako loni užili fotokoutek. 

Foto z měsíce května zde. 

Duben ve 2. oddělení

Začátek měsíce jsme věnovali nadcházejícím velikonočním svátkům. Dětem jsem přinesla od dcerky šicí stroj a měly možnost si vyzkoušet práci na  něm. Vytvořily krásné velikonoční slepičky. Místo hledání velikonočního zajíčka jsme se vydali po stopách velikonoční detektivní hry. Děti si u ní skvěle procvičily porozumnění textu i logické myšlení. Společně jsme si zopakovali jarní témata v "retro" televizní hře "Riskuj", to děti moc bavilo, a tak se k ní do budoucna určitě vrátíme. Nemohli jsme samozřejmě zapomenout ani na čarodějnice - i když letos trochu jinak - formou čarodějnické stezky v parku. Postupně pokračujeme ve vyšívání a užíváme si spoustu legrace i při spontálních hrách ve třídě. 

Foto z měsíce dubna zde

Březen ve 2. oddělení

 V měsíci březnu jsme vyrobili květinky k přiležitosti mezinárodního dne žen. Dveře naší třídy zdobí námi vyrobené sluníčko přání, kam si kdokoliv své přání může dopsat (tohle se dětem moc líbilo). Novou techniku jsme použili při výrobě jarní výzdoby oken třídy - motýlci se nám moc povedli. A hlavně huráááá - konečně jsme si mohli užít odložený karneval, tančili jsme, soutěžili, bylo to super... Venku jsme mimo jiné hrávali ping-pong - nebo spíše se o to pokoušeli. Když nepřálo počasí, vyluštili jsme si tajenku ze zvířátkové stezky na chodbě u třídy hezky v teploučku. Závěrem měsíce jsme se vrhli na vyšívání, do kterého si někteří trochu zamotali ručičky.. Již jsme také začali něco málo na velikonoce - zajíčky z překližky, vejce malovaná voskem... Některé děti si nenechali ujít ani další celodružinovou akci - velikonoční dílničku. 

Foto z měsíce března zde

Foto z karnevalu zde

Foto z celodružinové akce - velikonoční dílničky zde. 

Únor ve 2. oddělení

 Měsíc únor byl pro nás velmi krátký. Nejdříve jsme si během pololetních prázdnin užili celodružinovou akci - výlet do Dětského světa Méďa. Po jarních prázdninách jsme stihli vyrobit valentýnská přáníčka, která jsme měli možnost vhodit do valentýnské pošty. Jedno odpoledne jsme věnovali bowlingovému turnaji, to nás moc bavilo a užili jsme si to. Další týden jsme začali povídáním a tajenkami k tématu Masopust - karneval. Bohužel nás pak ale skolila nějaká viróza a většina třídy omarodila, a tak jsem náš plánovaný karneval museli na neurčito přesunout... 

Foto z měsíce února zde

Foto z celodružinové akce - Dětský svět Méďa

 

Leden ve 2. oddělení

 Začátek roku jsme si užili ve víru procvičování učiva jako třeba roční období s měsíci; nebo písmenka Ů a Ú nám krásně posloužili pro výrobu ohňostroje. Dozvěděli jsme se něco málo o ptáčcích na krmítkách, zahráli jsme si s nimi několik her, ale také jsme pro ně přichystali něco dobrého na zobáček. V rámci celodružinové akce jsme se také dozvěděli spoustu věcí o papoušcích. Následoval týden věnovaný papouškům a pirátům a s tím neodmyslitelně spojena skupinová výroba vlajek či hledání pokladu. Sněhu jsme se nedočali, ale nevěřili byste, co s námi dokáže udělat taková zamrzlá louže - inu, parádně jsme si klouzačku užili. 

Foto z měsíce ledna zde

Foto z celodružinové akce - papoušků zde. 

Prosinec ve 2.oddělení ŠD

Prosinec jsme začali andělsko-čertí párty, která je mezi dětmi velmi oblíbená - ostatně jako jakákoliv akce, kdy se mohou převlékat do kostýmů. Zasoutěžili jsme si, zatancovali, i jen tak spontánně "zablbli". Následovaly ale dny plné dřiny a příprav na vánoční jarmark, který se opravdu vyvedl. Děti se opravdu při vyrábění snažily, pekly, zdobily, lepily, balily, prostě byly skvělé.  Bohužel se i v družině projevila nemocnost a chodila nás v prosinci jen pár. Přesto jsme stihli vyrobit krásné věci na jarmark, i dárečky, přáníčka nebo třeba zlaté prasátko domů. Během hravého pátku se v naší družině výjimečně vyrábělo - tvořily jsme darovanými akrylovými barvičkami překližkové ozdoby.  Čas na tu trošičku sněhu venku jsme si také našli. 

Celým prosincem nás provázeli neposední skřítkové, kteří vyváděli jednu neplechu za druhou, ale také nám pověděli leccos o zvycích a tradicíh předvánočního času. Při společném luštění zadaných logických úkolů jsme postupně skřítky napravili a vrátili tak mezi ně kouzlo Vánoc. 

Závěrečným vánočním posezením vše vyvrcholilo a za zvuku koled, dobrého cukroví i dárečků jsme si popřáli klidné Vánoce, plné rodinné pohody. 

Fotky z andělsko-čertí párty zde. 

Fotky z měsíce prosince zde.