1. oddělení

p. Šváchová, tel: 728 100 118

Červen v 1. oddělení školní družiny

Červen jsme započali společnou akcí 1.,2. a 4. oddělení a společně jsme zvládli mořskou běhací tajenku ku příležitosti dětského dne. Mysleli jsme s dárečky také na tatínky a den otců. Domalovali jsme keramické motýlky a několik odpolední jsme věnovali přípravě vzpomínkové knihy. Rok jsme pomyslně zapili šampaňským a vzpomínkovou knihu jsme si spolu s DVD plným fotek z celého roku odnesli domu. Domů jsme si také odnesli fialku africkou v květináčku, kterou jsme pěstovali již od března. Rozloučili jsme se s paní asistentkou, která s námi do příštího roku bohužel nepokračuje. Jeden z posledních dnů jsme také stihli dojít na točenou zrmzlinu. 

Fotky k nahlédnutí zde. 

Květen v 1. oddělení školní družiny

V květnu jsme měli na praxi slečnu z pedagogické školy a opět jsme si užili spoustu zábavy. Poprvé jsme navštívili keramickou dílnu, kde jsme si vyzkoušeli práci s keramickou hlídnou. Ano, práce je to špinavá, ale přesto nás to bavilo a každý jsme zvládli vyrobit krásného motýlka. Teď musíme počkat, až se vypálí a budeme je moci nabarvit. Opět jsme se po delší době vydali do plaveckého bazénu a skvěle jsme se vyřádili. Díky slečně praktikantce jsme měli jedno odpoledne zpestřené také hrou na kytaru a zpěvem. Maminky jsme potěšili vlastnoručně vyrobenými dárečky. Užili jsme si také fotokoutek, to byla hrozná sranda a jeden by nevěřil, kolik zvládneme kombinací fotografií. Největším zážitkem tohoto měsíce ale bylo rozhodně uspávání draka a přespávání v družině. 

Fotky k nahlédnutí zde. 

Fotky ze spaní v družině zde. 

Duben v 1. oddělení školní družiny

V měsíci dubnu jsme vyráběli na velikonoce, rozmnožovali fialku africkou, luštili tajenky, ale také jsme si užili odpoledne jako čarodějnice a vyhlásili jsme vítěze čarodějnické maturity. Soutěžilo se například v pití čarodějného lektvaru, letu na koštěti, hodu na klobouky nebo v netopýřích kuželkách. Vyrobili jsme také čarodějnici z vlny i kouzelnické hůlky. Společnými silami jsme vyčistili záhonek, kam jsme následně vyseli hrách, ředkvičku a mrkev a zasadili pár sazeniček jahod. Záhonky jsme označili vlastními cedulkami a už se těšíme na naši úrodu.

Fotky k nahlédnutí zde. 

 

Březen v 1. oddělení školní družiny

V měsíci březnu jsme si na poslední chvíli užili zimní olympiádu. Děti soutěžily v hokeji, biatlonu i rychlobruslení. Vyráběli jsme i maskota her a to super pandu. Následně už jsme vítali jaro - vyráběli květiny jako zapichovátka, ale i výzdobu do okend družiny. Povedla se nám i veselá sluníčka. S přibývajícími slunečnými dny přesouváme hry ven, a tak nás občas můžete vidět i s papírem a fixou v ruce jak běháme po parku :-) Ze zažehlovacích korálků jsme vyráběli dárečky k zápisu do 1. třídy. Velkou výzvou pro nás bylo rozmnožování fialky africké, kterou jsme nařízkovali a nechali v kelímku s vodou zakořenit. 

 Fotky z měsíce března zde.

Fotky z velikonoční dílničky zde

Fotky z olympiády zde.

Zimní olympiáda v 1. oddělení

Stihli jsme olympiádu, sice se zpožděním, ale stihli a náležitě si ji užili :-) Děti soutěžily v hokeji, biatlonu i rychlobruslení. Byla to hrozná legrace. Vyhodnotili jsme ty nejlepší, ale odměnu si samozřejmě zasloužili všichni. Z medailí byly děti nadšené.. A tak to má být.. 

Fotečky jsou již nahrané zde.

Únor v 1. oddělení školní družiny

A máme tady opět konec měsíce a s ním naše fotoalbum. Tentokrát můžete nahlédnout, jak jsme batikovali trička a jak nám to v nich sluší. Užili jsme si také pohádku Sváťova dividla "O Sněhurce a 7 trpaslících", na kterou jsme navázali výrobou trpaslíčků z modelíny i papíru. Soutěžili jsme nejen samostatně, ale i ve skupinkách. Tajenkové soutěže máme moc rádi. Poslední týden jsme se výrobou klaunů a masopustní tajenkou připravili na karneval, kterým jsme tento měsíc pomyslně uzavřeli. 

Fotky z měsíce února zde. 

Fotky z karnevalu zde.