1. oddělení

1. třída ... vychovatelka pí Šváchová, tel. 728 100 118

Únor v 1. oddělení

Měsíc únor byl zkrácený o jarní prázdniny, ale ani to nám nebránilo, abychom si ho užili naplno. Věnovali jsme se masopustu jako takovému a užili si odpoledne v maskách na našem karnevale.Soutěžili jsme, tancovali, užili si spoustu legrace. V únoru nás také čekal velký bowlingový turnaj, ale i oslava svátku zamilovaných, kdy jsme kouzlili srdíčka pro nás novou technikou. Se slečnou praktiktantkou jsme hledali zvířátka, malovali je, i zkoušeli pantomimou je napodobit. Zasoutěžili si na zimní olympiádě. Ale také jsme si hráli na Popelku. A hlavně hurá - i únorový klíč je náš... 

 Foto z měsíce února zde. 

Foto z karnevalu zde.

Leden v 1. oddělení

Hnedky na začátku roku nás čekal velmi náročný měsíc leden. Započali jsme ho společně se třemi krály. Hodně jsme si povídali o 12 měsících a vyráběli jsme kalendář, který sí každý odnesl domů. Do výroby kalendáře se zapojily i starší děti, které k nám chodí po sloučení oddělení. Super bylo, že napadl další sníh a my vyrazili bobovat. Oslavili jsme také Den koláčů. V rámci celodružinové akce nás navštívila živá liška a jako překvapení pro jednu kamarádku k nám přišla také Balonková Evička, za což patří velké poděkovaní rodičům kamarádky. Také jsme konečně stihli uspořádat závody na koních - poslední listopadový úkol. Tim jsme tentokrát získali dva klíče. Klíč za měsíc leden, ale také ten za měsíc listopad.. Jsme v polovině, už jen 5 klíčů, abychom odemkly prázdniny... 

 Foto z měsíce ledna zde. 

Prosinec v 1. oddělení

V měsíci prosinec jsme pokračovali ve výrobě na vánoční jarmark, který se konal jedno prosincové odpoledne před školou, většinu výrobků, jsme také prodali. Ani na výrobky domů jsme nezapoměli. Využili jsme té trošky sněhu, která napadla a tvořili jsme sněhuláčky a zvířátka, ba i koulovačka byla. S Jeníčkem a Mařenkou jsme se vydali na pohádkovou stezku a upekli hromadu perníčků. Užili jsme si andělsko-čertí párty - to vám byla sranda, když jsme kreslili čertíky poslepu nebo házeli uhlí do kotlů. Celým adventem nás provázela adventní hra plná lumpáren malých skřítků. Bylo fajn sledovat, jak se skřítci polepšili a těší se na vánoce s námi. I do družiny k nám přišel Ježíšek, zazpívali jsme si koledy, ochutnali cukroví a hlavně rozbalili dárečky. Prosincový klíč jsme hravě získali.

 Foto z měsíce prosinec zde. 

Listopad v 1. oddělení

V měsíci listopad jsme si povídali o sv. Martinovi, zahráli tematické hry, ale i upekly "martinské podkovy - rohlíčky". Měsícem nás provázela pohádka O Zlatovlásce. Značnou část času jsme věnovali výrobě na vánoční jarmark, díky kterému jsme vyzkoušeli šití na šicím stroji. Přijel za námi Sváťa se svou pohádkou O Máše a medvědech. Bohužel jsme nezískali listopadový klíč - vzhledem k počasí a vyrábění jsme nestihli závody na koních. Nevadí, my to napravíme. 

Foto z měsíce listopadu zde. 

Foto z vánoční dílničky zde

Říjen v 1. oddělení

Měsíc říjen jsme prožili s Šípkovou Růženkou, pohádku jsme četli, vyprávěli, skládali dle obrázků, ochutnali jsme šípkový čaj a marmeládu, stavěli zámek s věžičkami, které jsme vyrobili z papíru. Také jsme vyzkoušeli orientovat se v prostoru poslepu (princ to také neměl v trní jednoduché, že). Neminulo nás podzimní ani strašidelné vyrábění nebo sbírání houbiček na zahrádce. 

Moc jsme si užil halloweenskou party a hlavně jsme získali další klíč k prázdninám (už jen 8 klíčů :-) ). 

Foto z měsíce říjen k nahlédnutí zde.

Foto z halloweenské party

Září v 1. oddělení

Měsíc září nám utekl jako voda. Stihli jsme se trochu rozkoukat, poznat nové kamarády při několika seznamovacích hrách, ale i při volných chvilkách, kdy si každý mohl najít svou hru. Venku převážně využíváme zahrádky u mateřské školy, vyzkoušeli jsme ale i sportcentrum či školní hřiště s tobogánem. Vyráběli jsme muchomůrky a nástěnku nám zdobí krásní ježečci. Největší legraci jsme si užili při společném fotbalovém zápase :-) Máme za sebou první celodružinovou akci (pohybové odpoledne) i hravý pátek. Seznámili jsme se s naší pohádkovou celoroční hrou a cestou za získáním 10 klíčů k prázdninám. 

Fotky z měsíce září k nahlédnutí zde