3. oddělení

3.třída ... vychovatelka pí Metelová, tel: 602 336 279 

Září a říjen ve 3.oddělení

FOTKY ZDE

Školní rok 2023/2024


3. oddělení = 3. třída  školního roku 2023/2024 = vychovatelka I.Metelová (po dobu nepřítomnosti pí Krejcarová)

Školní rok 2022/2023


2. oddělení = 2. třída  školního roku 2022/2023 = vychovatelka M. Šváchová

Květen ve 2. oddělení

Tento měsíc jsme začali netradičně - část dětí odjela na školu v přírodě a zbylé děti našeho oddělení se sloučilo se zbylými prňáčky. Dětí bylo celkem dost, ale ani to nás neodradilo si program užít. Vytvářeli jsme rozkvetlé stromy a povídali si o jaru a novém měsíci KVĚTEN. Stihli jsme společnou akci s ostatními odděleními - tentokráte stezku o zvířátkách na statku. Moc nás také bavila matematická běhací hra. Druháci zvládli také nasázet jahody. 

Po návratu ze školy v přírodě nás čekal náročný týden, kdy jsme rychle vyráběli dárečky pro maminky - pekli jsme sušenky, které jsme ve finále uklidili do vlastnoručně vyrobené krabičky. Poprvé jsme vytvořili obrázek na plátno a maminky tak potěšili krásní motýlci.  

Na zahrádce jsme si zaseli hrách - snad nám stihne dozrát před prázdninami.

Ze starších triček jsme si batikou vyrobili super "ohoz" na školní akadamii.. A už nás čekaly se svým tématem včeličky - dozvěděli  jsme se o nich v běhací hře spoustu zajímavostí, vyrobili si magnetky a spoustu dalšího.. 

Víte, že 25.5. je světový den Afriky? My ano, a proto jsme africe pár dní věnovali. Hezky jsme se zapatlali u výroby masek, paměť procvičili u kimovy hry a svou mrštnost při afrických hrách ve sportcentru. 

V den focení tříd jsme si stejně jako loni užili fotokoutek. 

Foto z měsíce května zde. 

Duben ve 2. oddělení

Začátek měsíce jsme věnovali nadcházejícím velikonočním svátkům. Dětem jsem přinesla od dcerky šicí stroj a měly možnost si vyzkoušet práci na  něm. Vytvořily krásné velikonoční slepičky. Místo hledání velikonočního zajíčka jsme se vydali po stopách velikonoční detektivní hry. Děti si u ní skvěle procvičily porozumnění textu i logické myšlení. Společně jsme si zopakovali jarní témata v "retro" televizní hře "Riskuj", to děti moc bavilo, a tak se k ní do budoucna určitě vrátíme. Nemohli jsme samozřejmě zapomenout ani na čarodějnice - i když letos trochu jinak - formou čarodějnické stezky v parku. Postupně pokračujeme ve vyšívání a užíváme si spoustu legrace i při spontálních hrách ve třídě. 

Foto z měsíce dubna zde

Březen ve 2. oddělení

 V měsíci březnu jsme vyrobili květinky k přiležitosti mezinárodního dne žen. Dveře naší třídy zdobí námi vyrobené sluníčko přání, kam si kdokoliv své přání může dopsat (tohle se dětem moc líbilo). Novou techniku jsme použili při výrobě jarní výzdoby oken třídy - motýlci se nám moc povedli. A hlavně huráááá - konečně jsme si mohli užít odložený karneval, tančili jsme, soutěžili, bylo to super... Venku jsme mimo jiné hrávali ping-pong - nebo spíše se o to pokoušeli. Když nepřálo počasí, vyluštili jsme si tajenku ze zvířátkové stezky na chodbě u třídy hezky v teploučku. Závěrem měsíce jsme se vrhli na vyšívání, do kterého si někteří trochu zamotali ručičky.. Již jsme také začali něco málo na velikonoce - zajíčky z překližky, vejce malovaná voskem... Některé děti si nenechali ujít ani další celodružinovou akci - velikonoční dílničku. 

Foto z měsíce března zde

Foto z karnevalu zde

Foto z celodružinové akce - velikonoční dílničky zde.