Previous Next

Říjen ve 2. oddělení ŠD

V říjnu jsme si užili spoustu legrace a vyzkoušeli mnohé nového. Jeden týden jsme se věnovali zvířátkům, a tak jsme si zvířátky vyzdobili okolí astrolábu před školou. Zkusili jsme si zvířátkové hádanky i běhací hru se zvířátky ze ZOO. V rámci celodružinové akce k nám přijel kouzelník, jehož představení nás velmi pobavilo a nemohli jsme si odpustit nějaká ta kouzla ve třídě také vyzkoušet. Tento měsíc se nám nejvíce líbilo venku v parku a padající listí jsme, při pobytu venku, užili k výrobě růží. Během "ovocno-zeleninového" týdne jsme si opět vyzkoušeli sudoku, tiskali jablíčky, i zkusili ochutnávku ovoce a zeleniny naslepo a museli jsme uznat, že to není vůbec jednoduché. Venku nás čekala pohybová hra "ovoce X zelenina", kdy jsme zjistili, že stále máme trošičku nedostatky v rozdělení jednotlivých druhů k nadřazeným pojmům a máme ještě co trénovat. Jedno odpoledne jsme si zkusili také chůzi na dětských chůdách - upřímně nás to moc nebavilo, a tak příště raději něco jiného. Ve třídě při volných hrách se rádi zabavíme hrou v kuchyňce, ale také improvizovaným divadlem.  V pátek 21.10. proběhl další hravý pátek - v naší družině opět s matematickou hrou. 

 Fotky z října k nahlédnutí zde