Předškoláci v ekocentru Sever X

Poslední výlet do ekocentra. Děti se nejdříve seznámily se znakem ČR (z čeho se skládá, co na něm je vyobrazené), následně se pokusily udělat ze slepé mapy ČR nějaké zvíře, které jim mapa připomíná (zvíře dokreslily pastelkami). Následné vyzkoušení poznávání naší Země pomocí smyslů. (hmat - osahání lavičky, čich - čichání vůní v okolí, sluch - poslouchání toho co slyšíme Děti si vyzkoušely hru, kdy byly puštěny různé zvuky a když zvuky byly přírodní, děti se postavily jako strom a když to byly zvuky technické, tak začaly skákat jako zajíci, chuť - slepá ochutnávka kedlubny a ovocného sheaku, kdy děti musely poznat, jaké vše ovoce je tam rozmixováno, zrak - co vidíme okolo sebe.)  Následný odjezd vlakem zpět do Hoštky a tím skončilo, naše dobrodružství.

FOTO ZDE