Motýlci

kat trida motylciVe školce jsme mazáci. Aktivně se připravujeme do školy. Víme, jak to ve školce funguje. Snažíme se dodržovat školková pravidla. Stravovat se chodíme do školní jídelny, používáme příbor. Rozvíjíme hrubou i jemnou motoriku a grafomotoriku. Rozvíjíme řečové schopnosti za pomocí paní učitelky, logopedické asistentky a paní logopedky. Aktivně rozvíjíme čtenářskou a matematickou (pre)gramotnost. Při tom všem si nezapomínáme hrát, zpívat a tancovat, kreslit a malovat. Rádi pozorujeme svět kolem nás a radujeme se z nových objevů.

Paní učitelky: Miroslava Korbová, Bc. Barbora Holcová

Předškoláci v ekocentru Sever VII.

Už posedmé jsme se vidali do Litoměřic, přesněji do ekocentra Sever. Někomu se už moc nechtělo šlapat cestu od nádraží k budově ekocentra, ale zvládli jsme to :-D. Paní učitelka Petra s námi tentokrát probírala téma „Voda". A tak už víme, jak je pro nás moc důležitá, jak ji nesmíme znečišťovat a jak se čistí a tvoří voda pitná. Také už víme, které řeky u nás protékají, jaké zvířata v nich mohou žít a samy jsme si jednu naší „školkovskou řeku" nakreslili.

FOTO ZDE

Předškoláci v ekocentru Sever VI.

27.2.2024 jsme opět navštívili naše oblíbené ekocentrum Sever. Tentokrát jsme se bavili o počasí. A bylo to super!

Foto zde

Předškoláci na plavání

Celkem 10x jsme navštívili plavecký bazén v Roudnici nad Labem, kde nás paní učitelka plavání naučila všechno možné i nemožné :-). Umíme splývat, dělat krokodýla, srdíčka, skákat jako opice a žáby ve vodě, umíme se potápět a nebojíme se ani skoku do vody. Jsme prostě šikulové, skoro jako ryby ve vodě. :-)

FOTO ZDE

Předškoláci v ekocentru Sever V.

FOTO ZDE

Předškoláci v ekocentru Sever IV.

Dne 20.12.2023 jsme opět zavítali vlakem do Litoměřic, tentokrát naposledy v roce 2023. Naše kroky z nádraží vedly do budovy ekologického centra Sever. Tentokrát nás čekal program zaměřený na město Litoměřice-povídání si o lidech. Představení pánů, kteří jsou s Litoměřicemi spjati (Karel IV., F.Holzmann, K.H.Mácha, J.Jungmann) a Venca z pokratic. Také nesmělo chybět povídání si o Vánocích a tom co si děti nejvíce přejí. Pro zjištění co je nejdůležitější, nejen o Vánocích byla připravena krabice se zrcadlem (my samy jsme nejdůležitější). Po skončení programu jsme odjeli vlakem zpět do Hoštky.

FOTO ZDE

Předškoláci v ekocentru Sever III.

Dne 8.11. 2023 jsme opět zavítali vlakem do Litoměřic. Naše kroky z nádraží vedly do budovy ekologického centra Sever. Zde nás pan Miloš seznámil s tím, jak vznikají hory, povídali jsme si o českém středohoří a o tom, jaké hory a kopce tam můžeme najít. Každý si pak jeden z nich sám nakreslil. Společně jsme také vyzkoušeli připravené pokusy. S nadšením a plni nových poznatků jsme se vrátili zpět do naší školky.

Foto zde