Motýlci

kat trida motylciVe školce jsme mazáci. Aktivně se připravujeme do školy. Víme, jak to ve školce funguje. Snažíme se dodržovat školková pravidla. Stravovat se chodíme do školní jídelny, používáme příbor. Rozvíjíme hrubou i jemnou motoriku a grafomotoriku. Rozvíjíme řečové schopnosti za pomocí paní učitelky, logopedické asistentky a paní logopedky. Aktivně rozvíjíme čtenářskou a matematickou (pre)gramotnost. Při tom všem si nezapomínáme hrát, zpívat a tancovat, kreslit a malovat. Rádi pozorujeme svět kolem nás a radujeme se z nových objevů.

Paní učitelky: Miroslava Korbová, Bc. Barbora Holcová

Spaní s předškoláky

Předškoláci si užily spoustu legrace při přespávání ve školce. Pro děti si paní učitelky nachystaly překvapení v podobě zmrzliny a ještě předtím, než se spustila průtrž mračen, navštívily všemi oblíbenou zahrádku. Uvnitř na děti čekala diskotéka a soutěž ve zpěvu. Večeři si děti zkusily připravit samy (natírání veky pomazánkami). V podvečer jsme si zahráli na schovávanou, kdy děti hledali paní učitelku :-D. Večer všechny děti při pohádce usnuly a spaly a spaly až do rána, kdy si pro ně paní učitelka připravila k snídani palačinky. Po snídani si děti vyzvedly rodiče.

Tímto všem rodičům děkujeme za důvěru a spolupráci při nošení dobrůtek. Dětem přejeme šťastný vstup do první třídy, skvělou paní učitelku, hodně dobrých kamarádů a úžasné zážitky.

foto zde

Rozloučení s předškoláky

Ve středu 19.6.2024 jsme se rozloučili s našimi předškoláky. Ukáplo několik slziček a na samotném konci i několik dešťových kapek. Celé rozloučení se moc povedlo. Na začátku čekalo na děti veliké překvapení v podobě vypouštění holubů do světa. Paní učitelky vypustily do světa a velké školy děti ze třídy Motýlků a děti si vypustily do světa svého holoubka. Koukněte samy do galerie ;-).

FOTO ZDE

Předškoláci v ekocentru Sever X

Poslední výlet do ekocentra. Děti se nejdříve seznámily se znakem ČR (z čeho se skládá, co na něm je vyobrazené), následně se pokusily udělat ze slepé mapy ČR nějaké zvíře, které jim mapa připomíná (zvíře dokreslily pastelkami). Následné vyzkoušení poznávání naší Země pomocí smyslů. (hmat - osahání lavičky, čich - čichání vůní v okolí, sluch - poslouchání toho co slyšíme Děti si vyzkoušely hru, kdy byly puštěny různé zvuky a když zvuky byly přírodní, děti se postavily jako strom a když to byly zvuky technické, tak začaly skákat jako zajíci, chuť - slepá ochutnávka kedlubny a ovocného sheaku, kdy děti musely poznat, jaké vše ovoce je tam rozmixováno, zrak - co vidíme okolo sebe.)  Následný odjezd vlakem zpět do Hoštky a tím skončilo, naše dobrodružství.

FOTO ZDE

Předškoláci v ekocentru Sever IX.

Předposlední výlet vláčkem do ekocentra Sever v Litoměřicích. Tentokrát jsme navštívili park V. Havla. Děti si nejdříve na slepé mapě vyzkoušely typovat polohu Litoměřic a následně si povídaly o místu, na kterém se zrovna nachází. Zaměstnankyně Severu měla připravenou fotku V.Havla a vysvětlila jim, kdo to byl a že se podle něj jmenuje právě park. Seznámila je také s jiným parkem a to s Jiráskovo sady, které se ale nachází v jiné části města. Dětem bylo vysvětleno kdo byl A. Jirásek. Děti si šly prohlédnout bistu V. Havla. Dalším tématem bylo: umělé a živé věci v parcích (děti přeskakovaly provaz podle toho, zda je daná věc umělá, nebo přírodní). Poté si děti samy zkoušely na papíře vytvořit svůj park a popsat, co a proč tam daly.

MOTÝLCI: tenisové lekce

foto zde

MOTÝLCI: knihovna Karla Hynka Máchy

V pondělí 6.5.2024 vyrazily děti ze třídy Motýlků do městské knihovny v Litoměřicích. Čekal na ne program od paní knihovnice na téma „Pohádky". Děti se naučily báseň s pohybem, vybíraly knihu z knihovny dle instrukcí, popisovaly ilustrace a také si vybraly plyšáka, o kterém měly říct, do jaké pohádky by se mohl asi tak hodit. Paní knihovnice také zjišťovala, zda děti znají staré, známé pohádky a jejich posloupnost.  FOTO ZDE