Motýlci

kat trida motylciVe školce jsme mazáci. Aktivně se připravujeme do školy. Víme, jak to ve školce funguje. Snažíme se dodržovat školková pravidla. Stravovat se chodíme do školní jídelny, používáme příbor. Rozvíjíme hrubou i jemnou motoriku a grafomotoriku. Rozvíjíme řečové schopnosti za pomocí paní učitelky, logopedické asistentky a paní logopedky. Aktivně rozvíjíme čtenářskou a matematickou (pre)gramotnost. Při tom všem si nezapomínáme hrát, zpívat a tancovat, kreslit a malovat. Rádi pozorujeme svět kolem nás a radujeme se z nových objevů.

Paní učitelky: Bc. Zdeňka Fouknerová, Alena Laubeová

Náš třídní email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

SEVER - Motýlci - Zima na SEVERU

Hned po Novém roce jsme se opět vydali na SEVER – tedy do Ekologického centra v Litoměřicích. Tentokrát nás pan učitel Miloš seznámil s možnostmi vytápění a výroby tepla v zimě. Děti i paní učitelky si mohly podle hmatu vyzkoušet o jaké topné palivo se jedná. Pan učitel seznámil děti s předměty, které se určitě k topení využívat nesmí a vysvětlil proč.

Foto zde

SEVER - Motýlci - Vánoce a tradice

Tentokrát si pro nás paní učitelka Kačka připravila téma Vánoce a vánoční tradice. Děti se  zábavnou formou seznámily se zvyky a tradicemi, které se u nás dodržovaly a které se ještě dodržují. Řekli si proč se drží půst a s tím spojené zlaté prasátko, k čemu je jmelí nebo proč se dává šupina z ryby. Povídali jsme si o Betlému, narození Ježíše. Děti poznávaly vánoční koledy a písničky podle sluchu a měly k nim najít obrázek. Nakonec si vyrobily dřevěnou ozdobu na stromeček, kterou si mohly odnést domů. Cestou na vlak, jsme se zastavili na náměstní v Litoměřicích, prohlíželi jsme si vánoční jarmark, Betlém a živá zvířátka. Dětem se také líbila vánoční výzdoba. Obdivovali jsme  krásně nazdobené vánoční stromečky, které zdobily děti z mateřských škol v Litoměřicích. 

FOTO ZDE

Vyrábíme na jarmark

Děti, za pomocí učitelek, vyráběly výrobky na jarmark. Z výtěžku jsme zakoupili hudební nástroje - perkuse, díky nimž můžeme muzicírovat o 106. Děkujeme všem,za vaši podporu.

FOTO Z MOTÝLKŮ ZDE

Vystoupení pro seniory v Agru

Ve čtvrtek 24. 11. zahrály děti z mateřské školy pohádku O Červené karkulce, seniorům z Agra. Děti se na vystoupení velmi těšily a doufáme, že se to babičkám a dědečkům líbilo. Na závěr jim ještě zazpívaly vánoční písničky. Děkujeme za pozvání, třída Motýlků.

FOTO ZDE

MOTÝLCI - plavání I.

Děti ze třídy Motýlků si plavání, v Roudnickém bazénu, opravdu užily. Byly v malém bazénku, potom si vyzkoušely velký bazén a nakonec - odměna v teplé výřivce. 

FOTO ZDE.

ZAJÍČCI + MOTÝLCI - pečení rohlíčků

 Zajíčci a Motýlci společně pekli svatomartinské rohlíčky. Jako každý rok, i tentorkát se nám povedli. A pro všechny, kdo se ptali na recept: tak tady je :) 

450g hladké mouky, 250g másla, 200 ml smetany na šlehání (31%)  - vše smíchat a je hotovo. Náplň můžete mít jakou chcete. My jsme měli makovou a tvarohovou. Dobrou chuť. 

FOTO ZDE