Koťátka

kat trida kotatkaJsme třída nejmenších dětí, zpravidla od 3 do 4 let. Zvykáme si na nové prostředí, na nové hračky, na paní učitelky a kamarády. Učíme se spoustu nových písniček a básniček s pohybem, malovat a hrát si společně. Také se učíme samostatnosti, sedět u stolečku a používat příbor, dodržovat hygienická pravidla. Paní učitelky nám rády podají pomocnou ruku, pohladí, pochválí a rády si s námi pohrají.

Z počátku je pro nás změna těžká, prosíme, mějte s námi trpělivost. Kdykoliv se budete chtít na něco zeptat, naše paní učitelky jsou vám k dispozici.

Paní učitelky: Bc. Fouknerová Zdeňka, Tuzarová Kateřina

Školní asistentka: Nina Brendlová

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Koťátka v knihovně

Jelikož je březen měsíc knihy, vydali jsme se s Koťátky vlakem do městské knihovny v Litoměřicích.

V knihovně se děti dozvěděly, jak správně zacházet s knihou, společně si s paní knihovnicí prohlédly knihu s puntíky a poté měly možnost si zapůjčit a prolédnout knihy v dětském oddělení. Na zavěr si děti zahrály deskovou hru zaměřenou na tvary.

Dětem se v nejen v knihovně, ale i ve vlaku moc líbilo a společně jsme si výlet užili. :)

Foto zde

Arktida v Koťátkách

V měsíci lednu se třída Koťátek proměnila v Arktidu. Společně jsme si povídali o tom, kdo žije na Arktidě, poznávali zvířátka a zimní oblečení. Zahráli jsme si na Eskymáky, děti se naučily chytat ryby, stavět iglů. Naučily se také nové zimní básničky a písničky, vyzkoušely si různé výtvarné techniky.

KOŤÁTKA - draci z kostek

KOŤÁTKA zahradníkem

Naši nejmenší se stali zahradníky. Poznávali ovoce a zeleninu, třídili a ochutnávali.

Naučili se novou písničku Šel zahradník do zahrady.