Předškoláci v ekocentru Sever IX.

Předposlední výlet vláčkem do ekocentra Sever v Litoměřicích. Tentokrát jsme navštívili park V. Havla. Děti si nejdříve na slepé mapě vyzkoušely typovat polohu Litoměřic a následně si povídaly o místu, na kterém se zrovna nachází. Zaměstnankyně Severu měla připravenou fotku V.Havla a vysvětlila jim, kdo to byl a že se podle něj jmenuje právě park. Seznámila je také s jiným parkem a to s Jiráskovo sady, které se ale nachází v jiné části města. Dětem bylo vysvětleno kdo byl A. Jirásek. Děti si šly prohlédnout bistu V. Havla. Dalším tématem bylo: umělé a živé věci v parcích (děti přeskakovaly provaz podle toho, zda je daná věc umělá, nebo přírodní). Poté si děti samy zkoušely na papíře vytvořit svůj park a popsat, co a proč tam daly.