SEVER - Motýlci - Vánoce a tradice

Tentokrát si pro nás paní učitelka Kačka připravila téma Vánoce a vánoční tradice. Děti se  zábavnou formou seznámily se zvyky a tradicemi, které se u nás dodržovaly a které se ještě dodržují. Řekli si proč se drží půst a s tím spojené zlaté prasátko, k čemu je jmelí nebo proč se dává šupina z ryby. Povídali jsme si o Betlému, narození Ježíše. Děti poznávaly vánoční koledy a písničky podle sluchu a měly k nim najít obrázek. Nakonec si vyrobily dřevěnou ozdobu na stromeček, kterou si mohly odnést domů. Cestou na vlak, jsme se zastavili na náměstní v Litoměřicích, prohlíželi jsme si vánoční jarmark, Betlém a živá zvířátka. Dětem se také líbila vánoční výzdoba. Obdivovali jsme  krásně nazdobené vánoční stromečky, které zdobily děti z mateřských škol v Litoměřicích. 

FOTO ZDE