MOTÝLCI - v eko. centru SEVER

Třída Motýlků se již podruhé vydala vláčkem do Eko centra SEVER v Litoměřicích. Tentokrát jsme si povídali o tom, jak a kde se uskladňují a dále uchovávají a zpracovávají potraviny.

Děti poznávaly a ochutnávaly ovoce a zeleninu. Dozvěděly se, kdy je dobré použít látkový pytlík na potraviny a kdy igelitový, kdy dózu na potraviny skleněnou a kdy plastovou. Děti se seznámily se zavařovacími hrnci a dozvěděly se, co vše se dá zavářet. Také se dozvěděly, co všechno se dá sušit a poznávaly sušené ovoce, zeleninu a bylinky podle čichu. Ve strouhance si pak mohly nakreslit různé obrazce. Naučily se básničku o bramboře a zahrály si hru Paleček a obr.

Za každý splněný úkol v ten den, obdržíme samolepku, kterou si lepíme do archu: "Český rok“, který je umístěn na nástěnce před šatnou Motýlků. Tak až půjdete okolo, můžete se podívat ; ).

 

FOTO ZDE.