Informace k provozu školy od 1.9.2021

• 2. + 3. září (čtvrtek, pátek)

Proběhnou třídnické práce, rozdávání učebnic, aktivity na stmelování třídního kolektivu, organizaci práce zajištuje třídní učitel.

Konec výuky

1.-5. třída v 1140hod.

6.-9.třída ve 1235hod.

• 6. září (pondělí)

Vyučovat se bude plně dle rozvrhu.

O případných změnách a úpravách budete včas upozornění.

Informace vedení školy o opatřeních týkajících se bezpečného provozu školy v novém školním roce 2021/2022

• Nevyžadujeme od žáků potvrzení o bezinfekčnosti.
  • Do školy vstupují pouze žáci a zaměstnanci školy, vstup ostatních osob bude přísně omezen na nejnutnější případy. Prosíme zákonné zástupce, aby při kontaktu se školou využívali online komunikaci prostřednictvím Bakalářů.
  • Není omezen počet žáků/dětí ve třídách – odděleních.
  • Žáci/děti budou absolvovat vyučování v co nejvyšší možné míře v jedné učebně.
  • Při příchodu do školy proběhne desinfekce rukou.
  • Desinfekce rukou proběhne také před vstupem do školní jídelny.
  • Zaměstnanci školy budou dbát na důsledné mytí rukou dekontaminačním mýdlem.
  • Desinfekční prostředky budou přístupny v dostatečném množství na chodbách a ve všech prostorách budovy.
  • Výuka TV není omezena, budou se co nejvíce využívat venkovní prostory.
  • Při onemocnění infekční chorobou je stanoven tento postup nahlášení:

RODIČ › TŘÍDNÍ UČITEL › VEDENÍ ŠKOLY

• Prosíme rodiče, aby žáky/děti s příznaky infekčního onemocnění neposílali do školy.
  • Postup školy při zjištění příznaků infekčního onemocnění:
  1. Příznaky jsou patrné již při příchodu žáka/dítě do školy – žák/dítě není vpuštěno do budovy školy; v případě, že je přítomen jeho zákonný zástupce.
  2. Příznaky jsou patrné již při příchodu žáka/dítě do školy a není přítomen zákonný zástupce – škola tuto skutečnost neprodleně oznámí zákonnému zástupci a informuje ho o nutnosti bezodkladného vyzvednutí žáka/dítěte; pokud toto není možné, postupuje se podle bodu C)
  3. Příznaky se vyskytnou v průběhu přítomnosti žáka/dítěte ve škole › neprodleně dojde k poskytnutí roušky a umístění do předem připravené samostatné místnosti a současně je informován zákonný zástupce s požadavkem na bezodkladné vyzvednutí žáka/dítěte ze školy a kontaktování pediatra
  • Místností pro izolaci je kabinet školní psycholožky.
  • Pokud u žáka/dítěte přetrvávají příznaky jako rýma a kašel, které jsou projevem alergického nebo chronického onemocnění, potvrzuje tuto skutečnost lékař.
  • Všechny místnosti budou důsledně a často větrány okny. Prosíme rodiče, aby tomuto faktu přizpůsobili oblečení žáků/dětí.
  • Testování – testování žáků proběhne následujícím způsobem:
      • 1. září – 2.-9.třída
      • 2. září – 1. třída
      • 6. září – všechny třídy
      • 9. září – všechny třídy
  • Pro testované žáky platí povinnost nosit chirurgickou roušku či respirátor pouze ve společných prostorách školní budovy, při vlastní výuce je nosit nemusí.
  • Netestovaným žákům je umožněna normální prezenční výuka, ale pokynů MŠMT musí mít žák po celou dobu výuky chirurgickou roušku nebo respirátor a bude jim omezena výuka hudební a tělesné výchovy.
  • Testovat se nemusí žáci, kteří
      • jsou 14 dní po 2.dávce očkování proti Covid-19 (přinesou certifikát)
      • jsou méně než 180dní po prodělané nemoci Covid-19 (přinesou potvrzení)
      • podstoupili PCR či antigenní test v testovacím místě před max. 48hod (přinesou potvrzení)